Подорожуйте з нами » Умань

Назад


Парк із присмаком античності

Не потрібно їхати до Афін та Риму аби вивчити усі античні міфи, кажуть уманчани, адже вони зібрані в їхньому невеликому тихому містечку на Україні. Дорога з Тернополя до Умані неблизька, але варта того аби її подолати. До того є вона не позбавлена красивих памяток та містечок. Проїхавши сусідній Хмельницьк зліва від від траси ви можете потрапити у давнє містечко Меджибіж, знамените своєю фортецею між Бугами та общиною євреїв-хасидів, які до сьогодні здійснюють паломництво у це містечко. Прямуючи далі на південь ви потрапите на береги місцевого Летичівського моря, так пишно іменують місцеві широке плесо ставу, яке годує місцевих жителів. Рибні ринки Летичева працюють цілодобово, заманюючи мандрівників спокусливим виглядом вялених, смажений і свіжих рибин, раками і духмяними котлетками із ікри. Сусідній Літин вас зустріне залишками старої вежі та місцевою історією про Устима Кармелюка, а у Вінниці варто завітати до садиби знаменитого лікаря Пирогова. Красивий парк навколо садиби та захоплюючі історії музейних зал  - це саме те що потрібно у далекій дорозі до Софіївки. Ви минете одну із столиць «міцного градуса» - Немирів та Гайсин, відомий своїми консерваціями і страусиною фермою. Переїзд на Черкащину і уже зовсім поряд ціль вашої мандрівки – розкішний парк Софіївка.

Умань уже понад 200 років тішить своїх гостей цим парком із затишними алеями, водоспадами, гротами, скульптурами давніх богів і  філософів.

Софіївка пов’язана з іменем однієї із найзагадковіших та найкрасивіших жінок свого часу Софії Вітт-Потоцької. Парк подарував їй польський магнат  і за сумісництвом її чоловік Станіслав Щенсний Потоцький. Цей презент вартував закоханому графу 15 мільйонів польських злотих. Розкішні насадження з’явилися на місці дикої місцевості, яку пересікала річка Кам’янка, а також численні яри і балки. За задумом будівничого парк став ілюстрацією до поем Гомера “Іліада” та “Одіссея”. “Любов — Софії” — такий напис висічений латинською і грецькою мовами на гранітному обеліску мав прикрашати вїзд до парку. Та Потоцький так і не зумів завершити за життя свій проект. Парк удосконалювали ще не один десяток років.

Зараз до Софіївки приїздять тисячі туристів, особливо багато їх на вік-енд, потік гостей рідшає хіба-що взимку. Два великих ставки з лаконічними назвами: Верхній та Нижній – є центральними об’єктами парку. І якщо ви заблукаєте, то, щоб знайти дорогу, необхідно вийти до одного із них. Нижній став прикрашає фонтан у вигляді гігантської змії, із пащі якої б’є струмінь води. До речі, усі фонтани в Софіїівці працюють без будь-яких насосів чи водонапірних веж, вони були створені виключно за рахунок перепаду висот. А насадження екзотів і навали каменюк, які видаються такими природними, насправді створені руками людини. Кожен грот, камінь чи потічок має свою назву, свою історію, і щоб розказати лише частину з них, екскурсоводу Софіївки потрібна не одна година.

А опісля екскурсії варто покататися на невеличкому поромі чи гондолі, що курсують Верхнім ставом, або спуститись до підземної річки з тематичною назвою Ахеронт. Це найбільша в Європі підземна річка створена людськими руками, її протяжність 211 метрів. Біля Амстердамського шлюзу, де збираються бажаючі відвідати царство Аїда, завжди велелюдно. І ви маєте бути готові до того, що доведеться займати чергу і чекати близько години-двох до своєї подорожі. За цей час можна зробити світлини у вбранні, що було в моді у ХІХ столітті.


V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
Вгору
Назад
18.01.2021