Подорожуйте з нами » Печери Млинки Кришталева

Назад


Подорож у підземелля

Ні для кого не секрет, що саме на Тернопільщині знаходиться одна з найдовших печер світу. Та для туристів відкрита не славетна Оптимістична, яка вражає протяжністю ходів, а хрестоматійні Млинки і Кришталева, які вражають убранством підземного світу. Дорога до знаменитих печер веде на південь від Тернополя. На вашому шляху буде давнє містечко Микулинці з руїнами замку, пишним костелом і старою пивоварнею, княжа Трембовля із замковою горою та Чортків з неповторним псевдоготичним костелом, шпилі якого гордо височіють над містом.

Печера “Млинки” розташована неподалік села Залісся, що у Чортківському районі Тернопільської області (95 км. від Тернополя). 

Печера відома насамперед не розмірами, а своєю неповторною красою. І тим, що це одна з небагатьох печер в Західній Україні, де проводяться регулярні екскурсії. Побачити підземну казку може кожен охочий.

Печера «Млинки» має загальну довжину лабіринту 28 км. Відкрита тернопільськими спелеологами в 1960 році.

Печера цікава великими кристалами і масивними зібраннями гіпсу, «кам’яними хвилями», десятками ходів і залів. Млинки збереглися в своєму первозданному вигляді – в ній немає світла, а проходи достатньо вузькі.

Зараз печера налічує 16 нових районів. Особливість «Млинків» полягає в тому, що кожен район лабіринту є ніби віддзеркаленням іншої печери. Тут спостерігається протягом року стала температура +11 °С. У печері є невеличке озеро з прісною водою, оселилася також велика колонія кажанів.

Особливість «Млинків» у тому, що тут можна прокласти маршрути як для спелеологів-початківців, так і для спелеологів-професіоналів. Тому в цій печері не раз проводилися змагання зі спелеотуризму. Окрім цього, печера вважається однією з найкрасивіших печер України.

Печера «Кришталева» розташована в с. Кривчому Борщівського району Тернопільської області. Довжина – 23 км. Відома з 1721 року. Вона практично суха і є легкою для проходження. Тут спостерігається впродовж року стала температура (+10,6 °С). 

Особливістю печери є те, що в ній підвищена іонізація повітря і води, абсолютна відсутність патогенних організмів, а недавно виявлено мінеральний болотний мул і воду. Усе це робить «Кришталеву» найперспективнішим об'єктом для лікувальних та рекреаційних цілей. Екскурсійний маршрут печери має електричне освітлення і є досить зручний. Для його проходження не потрібно спеціального спорядження та одягу.

Перед гостями печери – 2,5 км. екскурсійної траси, 1,5 години шляху у світі казки. Перші 480 м вхідного коридору спочатку насторожують, а далі в коридорі з’являються перші дива – на стінах іскряться-переливаються мінливими барвами кристали. Створюється враження, що все навколо покрите блискучим панциром інею. 

Побувайте у казкових палацах Кришталевої печери, і ви назавжди запам'ятаєте цю дивовижну красу та захочете повернутись сюди, щоб знову помилуватися чарівним підземним світом.


V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
Вгору
Назад
18.01.2021