Подорожуйте з нами » Мукачево

Назад


 Мукачево - закордон без візи

Якщо ви не хочете виробляти візи, але маєте бажання познайомитись із закордонням – їдьте на Закарпаття. Тут переплелись угорські, словацькі та українські традиції, тут в містечках біля мадярського кордону живуть за часом «по Будапешту», тут українці гордо називають себе русинами, тут зародилась надзвичайно вишукана кухня і збереглись надзвичайно красиві замки.

У яку пору року варто їхати на Закарпаття? Та будь-коли ви зможете знайти для себе щось цікаве. Взимку на Закарпатті діють гірськолижні траси і з шиком на фоні засніженого міста можна поплюскатись в відкритому басейні гарячої термальної води, весною в містечках цвітуть сакури, літо та осінь вас вразять пишністю місцевої природи, відпочинком біля водоспадів, паркових озер та річок. А одна з найпривабливіших родзинок – закарпатські замки відкриті для мандрівників впродовж всього року.

Мукачівська фортеця – Паланок височіє на горі посеред рівнини. Вона здалеку помітна мандрівникам. Та перед тим як подолати три сотні кілометрів від Тернополя до Мукачева зробіть декілька зупинок. Виїздити з Тернополя на Закарпаття потрібно на сірому світанку,  для того аби встигнути оглянути це містечко вден.

Проте незважаючи на далеку дорогу зробіть хоча б декілька зупинок. По-перше ви не зможете байдуже оминути закарпатський перевал. Яскравий карпатський ринок з сувенірами, грибами, ягодами, медом і ранковою кавою змусить вас зупинитись тут на кілька хвилин, по-друге уже під’їжджаючи до самого Мукачева відволічіться від цілі подорожі і завітайте до парку Шенборнів, який заховався зліва від траси. Ви не пожалкуєте про цю зупинку, вас зустріне розкішний парк закладений австрійськими графами, цілющі джерела, озеро, яке мало обриси Австро-Угорської імперії та астрономічний палац. Чому астрономічний? Самі посудіть: 365 вікон згідно днів в році, 52 кімнати згідно кількості тижнів та 12 входів – кількість місяців. Символічно, правда? Тепер рушаємо в мукачівський замок. Овіяний легендами і бойовою славою, замок увінчує своїми могутніми мурами одиноку гору на довколишній рівнині. Колись через Мукачеве проходила дорога з Русі на Східну Європу. Це був один з тих історичних шляхів, яким переселялися народи. Про виникнення замку достеменних історичних відомостей немає, гадають, що вже в ІХ-Х столітті на горі було невелике укріплення, пізніше замість цієї фортеці тут збудували феодальний замок. Його зведення приписують руському князю Федору Корятовичу. Багато століть потому саме з цього замку велось повстання угорців проти австрійського імператора. В цьому довгорічному протистоянні Автрійської імперії та угорського народу на перший план вийшла … жінка, вона зуміла виступити проти грізної армії, вона єдина хто не скорився імператору, вона привернула погляди усієї Європи. А разом з тим вона окрім правителя була жінкою і мала власну життєву драму, про яку вам залюбки розкажуть мукачівські екскурсоводи.

Після замку влаштуйте собі променад центром Мукечеве, тут такі прогулянки називають «піти на Корзо». Корзо – це центральна пішохідна вулиця. Серед цікавих памяток поблизу Корзо є шпиляста велична ратуша, палац «білий будинок» та декілька вражаючих костелів. Для гурманів: скуштуйте місцевої мадярської кухні, наприклад курумплі рокот у «Трактирі» на Корзо. Це така колоритна запіканка із картоплі, ковбасок та яєць. І обов’язково посмакуйте кави по-мадярськи та продукцію місцевих кондитерів, тут розуміються на солодких вишуканостях.

 


V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
Вгору
Назад
18.01.2021