Подорожуйте з нами » Львів

Назад


 Подорож у Лемберг

Британська газета «The Times» два роки тому, у 2008, назвала Львів одним з кращих міст, які варто відвідати на вік-енд. У авторитетному рейтингу британців Львів посів третє місце серед усіх міст Європи. Для нас тернополян Львів звісно доступніший, ближчий та рідніший, аніж для жителів Туманного Альбіону і гріх було б хоча б іноді не відвідувати його. Адже саме тут, за кілька десятків кілометрів від кордону з Польщею, розкинулась павутина середньовічних вуличок, пишних австрійських будівель, саме тут в чисельних театрах, концертних залах, камерних кафе вирує культурне життя Західної України. Недарма Львів зараз, як і сотню років тому, вважають її культурною столицею. Здається, саме у цьому місті, як ні в якому іншому,  «чути Європою». І можливо, усе європейське має тут свій український колорит, та все ж приїхавши у Львів важко відмовити собі у тому відчутті.

Якщо ви мандруєте до Львова вперше, не відмовте собі у екскурсії цим містом. Інакше, самотужки, без карти та гіда, зорієнтуватись в хитросплетінні вулиць буде нелегко. Щодо транспорту. У Львові правила руху на дорогах свої – львівські, тому краще зоставити транспорт і не псувати собі настрій на вихідні. Тернопільська траса веде у Львів через приміське селище Винники, проїхавши його ви потрапите на вулицю Личаківську, прямуючи якою виїдете прямісінько до центру. Тут варто зоставити транспорт і податись на пішу прогулянку.

Домініканський костел та вежа Корнякта, площа Ринок обрамлена середньовічними кам’яницями, вірменський квартал і Бернардинський монастир, музей аптекарської справи, зброї та королівських палат занурять вас у атмосферу давнього міста.

На площі Ринок для мандрівників пропонують екстравагантну екскурсію – по Львову на трамваї. На цьому раритетному і такому львівському транспорті ви зможете оглянути всі цікавинки міста та послухати розповідь екскурсовода. Для того аби враження від Львова були об’ємнішими зайдіть у якесь з місцевих кафе, тут їх гордо іменують каварнями. Місцева кава – це також історія, до того ж оповита інтригуючими легендами. Ви можете скуштувати добротну каву приготовлену на піску у вірменському кварталі, відвідати каварню «Під синьою пляшкою» з її різномаїттям приготування та подачі цього культового напою, заглянути до єврейської «Золотої Ружі» або податись в підвальне приміщення «Золотого Дукату», де і кави варто скуштувати, і історії про привида послухати, і шоколадом із харчовим золотом запастись. Усі ці заклади знаходяться в околицях Ринкової площі, тому маючи натхнення можна відвідати майже усі із складеного списку. Щодо смаколиків зверніть увагу на кухню з «бандерівським» акцентом в уже славнозвісній «Криївці» та солодощі місцевих цукерень.

Маєте намір потішити львівськими подарунками своїх близьких і друзів? Відвідайте місцевий Вернісаж. Тут торгують не лише картинами, але й різнобарвними вишиванками, виробами з дерева, лози, напівкоштовного каменю і тисячею антикварних дрібниць. Серед смачних і «міцних» подарунків варта уваги львівська медівка, яка за смаковими якостями чимось нагадує лікер і має неповторний квітково-медовий аромат. Її найкраще купувати в спеціалізованих закладах, де власне її і готують, серед таких можна порекомендувати «Медівню», що розташована неподалік Вернісажу на вулиці Краківській.

В пошуках львівських цікавинок день швидко добіжить кінця і саме тоді, коли доведеться повертатись додому, сповненні вражень ви обов’язково дасте собі обіцянку повернутись сюди ще на якийсь вік-енд.

  


V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
Вгору
Назад
18.01.2021