Подорожуйте з нами » Залізці-Почаїв-джерело Анни

Назад


Волинські святині

Величні, пишні святині, цілющі джерела та замкові мури чекатимуть мандрівників  дорогою на історичну Волинь.

Залізці

За 30 кілометрів від Тернополя по дорозі в Почаївську Лавру потрапляємо у давнє містечко Залізці. Основні тутешні туристичні об’єкти — руїни фортеці, костелу святого Антонія та найбільший став Тернопільської області (майже 700 га).

Замок побудував подільський воєвода Марцін Каменецький на початку XVI сторіччя. Сьогодні відшукати замкові руїни в Залізцях можливо, але для цього доведеться потурбувати місцевих жителів допитами, бо з дороги замкові мури зовсім непомітні. Раніше сюди приїздили іноземні делегації — точилися розмови щодо відновлення замку та сусіднього костелу, але справа не зрушилась. Про замок є цікава легенда, ніби-то його врятувала від татар чорна курка. Під час одного із їхніх руйнівних набігів, перед тим як захоплювати твердиню, татари гадали на чорній курці, її поведінка повинна була підказати яку тактику поведінки з ворогом обрати. Та курка «напала» на самих «гадальників» і вони зняли облогу та повернули від залозецьких мурів своє військо.

Впродовж останніх десятиріч Залізці славились на всю округу пекарнею. Залозецьких хліб вважався найкращих на Тернопіллі ще за радянських часів. Місцеві подейкують навіть, що його закупляли до столу обласної партійної верхівки. Головний пекар вперто тримав в таємниці приготування свого хліба, кажуть, що він його так і не передав нікому, забрав з собою «на той світ». Та чи розгадали таємницю впертого пекаря можете розслідувати самі, прикупивши запашну хлібину в місцевому магазині.  


Почаїв

Далі дорога іде між деревами і якось раптом виходить на безлісу рівнину. Трохи далі видно перші будинки, а над ними вгорі — Лавра. Пейзаж — перехоплює подих. І цей стан триває весь час, поки перебуваєш у Почаєві. Свято-Успенську Лавру видно з усіх боків, її вплив відчувається в кожному закутку містечка.

До найбільших реліквій Свято-Успенської Почаївської Лаври належать: слід стопи Матері Божої на камені, де б'є цілюще джерело, чудотворна ікона Матері Божої Почаївської та святі мощі першого ігумена монастиря Іова Заліза.

Почаївська Лавра - це величний архітектурний ансамбль, що складається з церков, резиденції архімандрита, дзвіниці, братського корпусу та духовної семінарії. Усі будівлі ідеально поєднуються з мальовничим ландшафтом, скелястим схилом гори та терасами.

Нині на території Лаври діють два собори і п’ять церков. Щодня її відвідують тисячі паломників. Якщо ви хочете поринути у атмосферу спокою та уморотвореності, розпитайте дорогу до Святодухівського Скита, він знаходиться також у Почаєві і має історію не меншу, аніж сама Лавра. Тут прочан не так багато і атмосфера святині просто благодатна для спокійних роздумів. У Почаєві кожен знаходить щось для себе.  


Джерело Святої Анни.

Дорогою із Почаєва на Кременець варто зробити невелику зупинку. Перед Кременцем, звернувши на дорогу в село Онишківці, прямуйте до джерела святої Анни. Воно знаходиться уже на території Рівненщини, серед соснових лісів. За переказами, колись на цьому місці з’явилася ікона Святої Анни, яку першими у траві помітили діти-пастушки і повідомили про це дорослих. Згодом тут забило цілюще джерело, до якого вже багато років приходять хворі, щоби зцілитися. Вода в ньому і влітку, і взимку має однакову температуру – плюс сім градусів. Вода не замерзає навіть у найсильніші морози. У ній дуже високий вміст срібла. Поблизу джерела можна придбати кремінь – камінь, який очищає воду, а у черниць місцевого монастиря - святу воду, трави та мед із монашої пасіки.  


V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
Вгору
Назад
18.01.2021