Подорожуйте з нами » Кам'янець-Подільський

Назад


Кам’яна перлина

На південь від Тернополя за сотню з гаком кілометрів розкинулось могутнє місто-фортеця.

Кам'янець-Подільський – місто, що зберегло середньовічний дух, місто яке формували русини, литовці, поляки, вірмени та турки. Місто контрастів. Тільки тут ви побачите Богородицю на мінареті, тільки тут химерно поєднались в одну оборонну лінію польська вежа та турецький бастіон, тільки тут посеред польської площі ви натрапите на вірменський колодязь.

А ще - дивовижний каньйон річки Смотрич, яка турботливо «обняла» місто замкнувши його на невеличкому клаптику суші. Саме на цьому клаптику впродовж століть вершилась історія, точились війни та велася гамірна торгівля. Охороняла місто могутня кам’янецька фортеця. Одинадцять башт входять до складу фортеці і кожна має свою назву та свою історію. Так, наприклад, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, виділені папою римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув'язнений Устим Кармелюк. У Чорній башті знаходиться криниця глибиною 40 метрів, яка висічена в скелі. Навіть зараз в її стінах можна оглянути величезне дерев'яне колесо з пристроєм для підняття води на поверхню.

В замку ви обов’язково зоставите кілька монет у борговій ямі аби вам простили всі ваші борги, завітаєте до коменданта аби він вам видав офіційну грамоту про відвідини замку, спробуєте себе в ролі середньовічного воїна – пострілявши із лука та спуститесь в таємничі замкові підземелля. А тепер прямуємо до міста через Турецький міст, на вході нас зустрінуть високий вірменський бастіон та велична міська брама. Звідси добре видно фортецю, зупиніться на хвилину зробити ефектне фото на згадку про подорож. Тепер підіймаємось під гору стрімкою вуличкою - Старобульварним спуском тут завжди велелюдно, торговці запропонують вам чай-каву, художники намалюють вам шарж за 10 хвилин, на сувенірних розкладках ви знайдете зображання символу міста – замку на різномаїтих матеріалах – полотно, шкло, кераміка… Вибирайте до смаку та можливостей гаманця.

Минаючи крамниці та костел тринітаріїв виходимо на польську площу. Тут височіє Ратуша, в підземеллях якої діє музей інквізиції. Любителям «гострих» відчуттів в мезеї сподобається. Шанувальникам прекрасного – до Кафедрального собору. Еклектика стилів, давні ікони та фрески, єдина в Україні скульптура майстра з світовим іменем – Йосифа Бродського, мінарет увінчаний композицією Богородиці -  усе це знайдете на території собору.

Для того аби перелічити пам’ятки, які варто відвідати в Кам’янці потрібно не статтю написати, а монографію. Усе місто колись було єдиною фортецею, його по усьому периметру оточували мури з величними вежами, до міста можна було заїхати лише через могутні брами, а увінчували камянецький пейзаж шпилі суворих храмів-воїнів. Після Києва та Львова Кам’янець займає третє місце за кількістю пам’яток. Отож, щоб оглянути усе одного дня буде мало. Повірте, скільки б ви сюди не приїздили, Кам’яна перлина Поділля завжди знайдете чим вас подивувати. 


V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
Вгору
Назад
18.01.2021