Подорожуйте з нами » Замки півночі Тернопілля

Назад


До північних перлин

Для того аби познайомитись з колоритними середньовічними замками та палацами, дізнатись про драми та інтриги королівських родин варто взяти транспорт та податися у невелику мандрівку Тернопіллям. За один день ви зумієте відвідати кілька архітектурних перлин, кожна з яких має свою історію і свої легенди.

Збараж

Давнє містечко розкинулось за  17 кілометрів на північний схід від Тернополя. Тут розташований один із найкраще збережених (відновлених) замків Тернопілля.

Його варто відвідати тому що не завжди зустрінеш в одному місті красивий костел, дивовижний парк та замок, в якому розміщуються цікаві музейні експонати.

Завжди приємно, коли дійсне перевершує твої сподівання. Саме так і є у Збаражі.

Перша згадка про місто датується 1211 роком  в Галицько – Волинському літописі.

У  Збаражі знаходиться перлина архітектури та історичний скарб Тернопільського краю - Збаразький замок. Він є сучасним туристичним об‘єктом, в якому збережений історичний колорит середньовіччя. Сьогодні в замку розміщені виставкові зали з тематичними експозиціями, виставками, картинною галереєю, музейними відділами. Навколо замку розташований чудовий парк з алеями.

Окрім замку та парку біля нього, цікавими для туриста є монастир Бернардинів та церква Успіння Пресвятої Богородиці,  які є  пам'ятками архітектури національного значення.


Вишнівець

Ще півгодини подорожі трасою на північ від Збаража і ви потрапляєте у родинне гніздо давнього роду магнатів Вишнівецьких, представники якого були правителями держав та воєначальниками, будівничими та благодійниками. Цей рід володів величезними багатствами і був відомий усій Європі. Та ті із Вишнівецьких, які приймали корону ніколи не були щасливими, королівська влада не приносила щастя в їхні долі. Про державні інтиги, славні, загадкові та трагічні долі Вишнівецьких ви почуєте у стінах їхнього палацу, які сьогодні турботливо і повільно реставруються.

Перша згадка про Вишнівець датується 1395 роком. Тут зберігся палацово-парковий комплекс XV - XVIII cт. Палац побудований у стилі класицизму. Подорожуючи по Волині, у Вишнівці побував Т.Г.Шевченко, а також  французький письменник Оноре де Бальзак.

Попри свої значні втрати Вишневецький ансамбль і сьогодні залишається одним з визначних пам'яток України. Поруч з палацом, на схилі замкової гори, розташована Вознесенська церква, в підземеллях якої спочивають представники роду Вишневецьких. Реставратори комплексу мріють зробити його представницьким центром для міжнародних зустрічей, відновити його світову славу та пишне убранство залів, побудувати готель для мандрівників. А поки що ми маємо можливість, потинятись залами, розглянути портрети знаменитих Вишнівецьких і влаштувати променад хоча й запущеним, але досі неповторним парком.

Кременець

До Кременця ви потрапите, проїхавши все тією ж дорогою на північ. Кременець – одне із заповідних міст України. "Маленькою Волинською Швейцарією" називають його з любов'ю туристи, які приїжджають помилуватися старовинним містом та його мальовничими околицями. Перша згадка про це поселення відноситься до 1227 року.

Візитна картка міста - Замкова гора Бона (397 м над рівнем моря) з руїнами мурів Кременецького замку. До наших днів збереглися надбрамна вежа і оборонні стіни. Кременецький замок – визначна споруда в історії України.

Що ще варте уваги в Кременці? Миколаївський собор XVI-XVII сторіччя, Єзуїтський Колегіум, ботанічний сад, церква Святої Покрови, музей поета Юліуша Словацького. Цікава також будівля — «кременецькі будинки близнюки». Це два будинки XVII століття, що мають спільну стіну. Загалом у місті діє 9 культових споруд. Всі вони мають статус пам'яток архітектури. Тож у Кременці є на що подивитися. Місто слави та краси вабить до себе все нових і нових відвідувачів. 

 

 

 


V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
Вгору
Назад
18.01.2021