До північних перлин
Для того аби познайомитись з колоритними середньовічними замками та палацами, дізнатись про драми та інтриги королівських родин варто взяти транспорт та податися у невелику мандрівку Тернопіллям. За один день ви зумієте відвідати кілька архітектурних перлин, кожна з яких має свою історію і свої легенди.
Збараж
Давнє містечко розкинулось за
Його варто відвідати тому що не завжди зустрінеш в одному місті красивий костел, дивовижний парк та замок, в якому розміщуються цікаві музейні експонати.
Завжди приємно, коли дійсне перевершує твої сподівання. Саме так і є у Збаражі.
Перша згадка про місто датується 1211 роком в Галицько – Волинському літописі.
У Збаражі знаходиться перлина архітектури та історичний скарб Тернопільського краю - Збаразький замок. Він є сучасним туристичним об‘єктом, в якому збережений історичний колорит середньовіччя. Сьогодні в замку розміщені виставкові зали з тематичними експозиціями, виставками, картинною галереєю, музейними відділами. Навколо замку розташований чудовий парк з алеями.
Окрім замку та парку біля нього, цікавими для туриста є монастир Бернардинів та церква Успіння Пресвятої Богородиці, які є пам'ятками архітектури національного значення.
Вишнівець
Ще півгодини подорожі трасою на північ від Збаража і ви потрапляєте у родинне гніздо давнього роду магнатів Вишнівецьких, представники якого були правителями держав та воєначальниками, будівничими та благодійниками. Цей рід володів величезними багатствами і був відомий усій Європі. Та ті із Вишнівецьких, які приймали корону ніколи не були щасливими, королівська влада не приносила щастя в їхні долі. Про державні інтиги, славні, загадкові та трагічні долі Вишнівецьких ви почуєте у стінах їхнього палацу, які сьогодні турботливо і повільно реставруються.
Перша згадка про Вишнівець датується 1395 роком. Тут зберігся палацово-парковий комплекс XV - XVIII cт. Палац побудований у стилі класицизму. Подорожуючи по Волині, у Вишнівці побував Т.Г.Шевченко, а також французький письменник Оноре де Бальзак.
Попри свої значні втрати Вишневецький ансамбль і сьогодні залишається одним з визначних пам'яток України. Поруч з палацом, на схилі замкової гори, розташована Вознесенська церква, в підземеллях якої спочивають представники роду Вишневецьких. Реставратори комплексу мріють зробити його представницьким центром для міжнародних зустрічей, відновити його світову славу та пишне убранство залів, побудувати готель для мандрівників. А поки що ми маємо можливість, потинятись залами, розглянути портрети знаменитих Вишнівецьких і влаштувати променад хоча й запущеним, але досі неповторним парком.
Кременець
До Кременця ви потрапите, проїхавши все тією ж дорогою на північ. Кременець – одне із заповідних міст України. "Маленькою Волинською Швейцарією" називають його з любов'ю туристи, які приїжджають помилуватися старовинним містом та його мальовничими околицями. Перша згадка про це поселення відноситься до 1227 року.
Візитна картка міста - Замкова гора Бона (
Що ще варте уваги в Кременці? Миколаївський собор XVI-XVII сторіччя, Єзуїтський Колегіум, ботанічний сад, церква Святої Покрови, музей поета Юліуша Словацького. Цікава також будівля — «кременецькі будинки близнюки». Це два будинки XVII століття, що мають спільну стіну. Загалом у місті діє 9 культових споруд. Всі вони мають статус пам'яток архітектури. Тож у Кременці є на що подивитися. Місто слави та краси вабить до себе все нових і нових відвідувачів.