Подорожуйте з нами » Водоспади Русилів-Джурин

Назад


Вік-енд на водоспадах

На сонячному півдні Тернопілля серед лісів, фортечних руїн, у каньйонах заховались захоплюючої краси водоспади. Весняні подорожі до них стануть просто незабутніми і все що вам необхідно – чотири колеса, карта та продуктовий запас на день.

Русилівський водоспад

За 130 км. від Тернополя у с. Русилів Бучацького району знаходяться Русилівські водоспади. Це каскад водоспадів на невеличкому потоці,  пам'ятка природи місцевого значення. Загальна довжина Русилівського потоку — близько 3 км, на ньому є 20 водоспадів висотою від 1,5 до 12 м що утворюють великий каскад висотою близько 150 м. Красу водоспадів доповнюють вишнево-червоні та голубувато-зелені шари гірських порід на схилах, багатих чагарниковою і трав'янистою рослинністю. Подекуди над ущелиною нависають пористі гірські породи — вапнякові туфи. На них часто можна побачити відклади листків, знайти кістки тварин, які жили тут у далекому минулому.

Каскади водоспаду, навколо ліс із світлими галявинами – що може бути краще для весняного відпочинку?

Джуринський або Червоногородський водоспад

Червоногородський водоспад на р. Джурин знаходиться  поблизу с. Нирків Заліщицького району, за 137 км.  від Тернополя, висота якого сягає 16 метрів.

Щоб потрапити в Червоногород, найкраще все-таки їхати авто траспортом. Мандруємо трасою Тернопіль-Чернівці і за поселенням Товсте повертаємо на право, з цієї дороги знову потрібно звернути вправо за вказівником «Нирків». Минаємо закинуту промислову споруду, далі село Нагіряни. За хвилину зліва від дороги перед вами відкриється Червоногородський каньйон, в самому серці якого височіють  руїни замку.

Грунт  каньйону має червоний колір через великий вміст оксиду заліза. Саме через це місцевість носила назву Червоногад.

Але де ж сам водоспад? Якщо ви спуститесь грунтовим серпантином на «дно» каньйону – почуєте гуркіт води, ідіть на її звук і неодмінно натрапите на один з найкрасивіших водоспадів Західної України.

Джуринський водоспад є найвищим рівнинним водоспадом в Україні, він складається із 2 «сходинок» і має висоту 16 метрів. Потрібно відзначити, що водоспад цей був створений штучно. Русло річки Джурин було змінено сотні тому. Кажуть, що турки для того аби захопити неприступну фортецю Червоногороду змінили русло річки, і саме на місці нового русла виник мальовничий водоспад.

Про небезпідставність цієї версії може говорити безводний каньйон навколо руїн замку. Він виглядає так, ніби колись тут протікала річка. Якби там не було, турків на цих землях вже давно нема, а водоспад залишився. Недалеко від водоспаду залишився й зараз мурований міст через старе русло.

Навколо водоспаду - ліс. Місце надзвичайно красиве. Зараз же водоспад став місцем масового паломництва відпочиваючих. Неподалік уже згадувані руїни старого замку. Він свого часу був один з найкрасивіших на Поділлі. На даний момент від нього зостались лише дві поруйновані вежі, костьол та залишки мавзолею і неймовірна аура, яка досі приваблює до руїн все нових і нових мандрівників.


V.I.P. таксі - Тернопіль
V.I.P. таксі - Тернопіль
Вгору
Назад
18.01.2021